PRP Tedavisi

 

PRP yani Platalet Rich Plazma (Platelet/Trombosit Yönünden Zenginleştirilmiş Plazma)
Normal kan elemanlarından olan trombositlerin görevi doku bütünlüğünün bozulduğu durumlarda bölgeye gelerek pıhtılaşmayı sağlar. Bunun yanında içerdiği elemanlarla özellikle büyüme faktörleri aracılığı ile doku iyileşmesinde katkıda bulunurlar.
Bu özelliklerinden dolayı kişiden yaklaşık 10 cc. lik kan alınır. Alınan kan özel kitler ile çalışılarak belli aşamalardan geçirilir. Bu çalışma sonucunda yaklaşık her mililitresinde 200000 trombosit bulunan bu kanın kırmızı hücrelerden oluşan kısmı ayrılır, böylece mililitresinde 1,5 milyona kadar trombosit yoğunluğuna sahip bir sıvı elde edilir. İşte bu sıvıya prp demekteyiz.
Hastanın kendi kanından hazırlandığı için herhangi bir yan etkisi, alerji oluşturma durumu bulunmamaktadır.
Prp uygun kitler aracığı ile hekim tarafından yapılmasına kesinlikle dikkat edilmelidir.

PRP NİN SAÇLI BÖLGEDE UYGULANMASI

Hazırlanan prp sıvısı saçlı deriye uygulanan lokal anestezi sonrası özel mezoterapi iğneleri aracığı ile bütün saç köklerini etkileyecek şekilde doku altına verilir.
Uygulama ortalama 20 gün ara ile kişinin saç ve saçlı derisinin durumuna göre 3-5 seans olarak uygulanır.

PRP NİN SAÇ VE SAÇLI DERİYE ETKİSİ

PRP Sıvısının saç köklerine uygulanması sonucu saçlı deride kollagen üretimi artarken yeni damar gelişmesi sağlanır. Dokudaki hasarlar giderilir. Prp nin içerdiği büyüme faktörleri sayesinde yeni doku oluşması sağlanır. Ayrıca saçın keratinositlerin (saçın gövdesinde bulunan saç hücreleri ) uyararak saç yapımını tetiklemekte ayva tüyü görünümündeki saçların olgunlaşmasını gözle görülür kıl halıne geçmesini sağlamaktadır.
Bu etkileri sonucu saçlı deri beslenmekte yeni saç oluşmasını tetiklemekte, kalitesi düşmüş cansız saçların canlanmasını saçların kalınlaşmasını hacimli hale gelmesini ve köklerin büyümesini sağlamaktadır.

PRP DESTEKLİ SAÇ EKİMİ

Saç ekimi ve prp uygulaması kombine halde uygulanmaktadır.
Prp ninsaçlı deride damar gelişmesini artırması, doku hasarını gidermesi, güçlendirmesi ve keratinositleri uyarması sonucu saç ekimi sonrası saç kayıplarını önlemekte, iyileştirme sürecini hızlandırmaktadır.

İLETİŞİM

Adres: Abdülaziz Mh. Hocahasan Sk. Form Apt. No:10 Meram/KONYA
Çalışma Saatleri:
Pts - Cmts 8:00 am to 6:00 pm

BİZE ULAŞIN

İLETİŞİM FORM

Hemen Ara